TEK Budo gála - 2019.11.16.

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Kiscsapattal indultunk a VII. Budo Gálán

Adottságainkra figyelemmel, kis csapattal indultunk a TEK szervezte idei BM Karate OB-n. Mindösszesen 1 főt - Laski Dánielt - tudtunk csak indítani a WKF Karate szakágban, aki miután helyezés nélkül zárt a Kata-ban, viszont a Kumite-ben III. helyezést ért el a férfi 75 kg-ban.
A BM pontszerző verseny része volt még számunkra a WAKO K-1, ahol lelkes versenyzőnk helyezetlenül zárt, illetve még a GI Grappling. Utóbbiban szerencsétlen, kényszerű súlycsoportváltás miatt kettő versenyzőnk is helyezetlenül zárt, további kettő főnk sem tudott ellenfelei fölé kerekedni, viszont itt versenyzett csapatunk legeredményesebb versenyzője is. Ő Király József, aki ugyan negyedik helyével éppen lecsúszott a dobogóról viszont kárpótolta magát a NoGi Grapplingben, a tavalyi elvesztett döntő után 2019. szeptember 16-án megnyerte a 40 év feletti +80 kg-os kategóriát! További kettő tanulónk versenyzett még itt, ők nem értek el helyezést zártak.

A nem pontszerző verseny indított 4 fő judokánk ismét kitett magáért, letette névjegyét a jövő tavaszi versenyekre. Igazából azért indultunk egyáltalán ezen a versenyen, hogy felmérjük versenyzőink mire lehetnek képesek a jövőben. Nem csalatkoztunk, mi több előzetes reményeinket felülmúlták az eredmények, hiszen négy diákunkért el helyezést a következő megosztásban: egy első, kettő harmadik és egy ötödik. Férfi 66 kg-ban a tavalyi 60 kg-os BM Bajnok – itt is a legalacsonyabb súllyal, 60 kg-val bemérlegelő – nem mellesleg a Rendőr EB-n III. helyezést elérő Gard Balázs ipponnal verte a súlycsoport hosszú évek óta koronázatlan királyát, Dóczi Kálmánt s ezzel együtt megkapta a TEK különdíját is a legtechnikásabb judo versenyzőként! Ez a gyönyörű kezdés, lökést adott a többieknek, különösen a férfi 73 kg-ban Németh Csongor Attilának és a férfi 81 kg-ban Pákozdi Bencének. Mindketten előbb kikaptak súlycsoportjuk - Dóczihoz hasonlóan a BM versenyeken szinte verhetetlen - nagy judo versenyzőitől Csillag Istvántól és Illés Zoltántól, majd élve a lehetőséggel vigaszágon visszajővén megnyerték további küzdelmeiket és méltán lettek harmadikok! Sajnos egy kicsit túlpörgettük Kalamár Krisztián nagyon tehetséges judokánkat és nem várt vereséggel vigaszágra kényszerült korábbi férfi 90 kg-os döntősünk. Ott viszont összekerült a súlycsoport hosszabb ideje legmeghatározóbb versenyzőjével Nerpel Richárddal - aki szintén előre nem kalkulálható vereséget szenvedett a nagy visszatérő nagyon szimpatikus Nagysolymosi Sándortól a későbbi győztestől – aki viszont hozta a papírformát, s lett versenyzőnk ötödik.

Felhívás

Pályázati felhívás

Az Országos Rendőr-főkapitány pályázatot hirdet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karán induló nappali munkarendű, 3 éves tisztképzésre.