Fájó szívvel búcsúzunk betegség miatt nagyon fiatalon eltávozott kolléganőnktől!

Körmendi Rendészeti Szakgimnázium

Ismerje meg iskolánkat

Iskolánk a Rendőrség utánpótlását biztosító szakképző intézmény, mely tevékenységét a szakképzésre és a felnőttképzésre vonatkozó jogszabályok szerint végzi. Bővebben

Felvételi a Körmendi Rendvédelmi Technikumba

Felvételi iskolánkba

A technikus szintű Rendőr tiszthelyettes szakképzettség megszerzésére irányuló képzés felvételi követelményei elérhetőek a FELVÉTELI menüpontban: Bővebben

Közérdekű adatok - Körmendi Rendvédelmi Technikum

Közérdekű adatok

A Rendvédelmi Technikum önállóan működő és gazdálkodó központi költségvetési szerv, irányítását a Belügyminiszter látja el. Működésével kapcsolatos dokumentumokat itt érheti el: Közérdekű adatok

Kapcsolat, elérhetőség - Körmendi Rendvédelmi Technikum

Lépjen kapcsolatba velünk!

Körmendi Rendvédelmi Technikum
Körmend, Alkotmány utca 5-7.
Tel.: +3694 592 650
Fax: +3694 592 685
E-mail: krvt@krvt.police.hu Bővebben

Felvételi 2023/2024 - Körmendi Rendvédelmi Technikum

 

Tisztelt jelentkezők!

Áprilisban került sor a felvételikre, május 24. pedig a pótnap.

ERFESZ képzés

Egyes rendészeti feladatot ellátók képzése

Részletek ITT

 

Határvadász 160 óra kihelyezett gyakorlat - 2017 május

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 
Határvadász 160 óra kihelyezett gyakorlat - 2017 májusA Körmendi Rendészeti Szakgimnázium az ÖJT-HV1 osztálynak 2017. április 18-20-ig, az ÖJT-HV2 osztálynak 2017. május 16-18-ig a 160 órás Határvadász tanfolyamon belül a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság illetékességi területén Bácsbokod, Bácsalmás Határrendészeti Kirendeltségein és a Tompai Határátkelőhelyen tartott kihelyezett gyakorlati foglalkozásokat. Mindkét osztálynak azonos program alapján lett lebonyolítva a foglalkozás. 
Az első nap Bácsbokod Határrendészeti Kirendeltség szervezeti felépítését, feladatait, a lakossággal, valamint a szerb határőrizeti erőkkel történő együttműködést ismertette Tettinger Antal r. alezredes, a kirendeltség vezetője. 

Második nap az osztályok és a kísérő tanárok megtekintették a Bácsalmáson elhelyezett Command Center szolgálati helyiséget, ahol felhívták a figyelmet, hogy pozitív előrelépés történt az illegális migráció visszaszorításában. Az intelligens biztonsági határzár kiépítésének következményeképpen jelentősen visszaszorult a fizikai határzár megrongálása. Kiemelték, hogy április eleje óta nem volt ideiglenes biztonsági határzár átvágás.  Ismertették a kamerák technikai adatait, képességeit, az időjárási körülmények befolyásolásának tényezőit, valamint folyamatosan fejlesztik a technikai rendszert. Ezt követően az osztályok a Bácsalmási Határátkelőhely feladataival ismerkedtek meg, amely korlátozott nyitvatartású és itt láthatták meg először, hogy néz ki az ideiglenes biztonsági határzár dupla kerítéssel. A második nap estéjén éjszakai gyakorlat következett a Bácsbokodi HRK illetékességi területén lévő Bácsborsód térségében, ahol bemutatásra kerültek a kézi hőkamerák, éjjellátók, valamint a mobil hőkamerás autót működés közben megnézhették. Ezek után az ideiglenes biztonsági határzárnál lévő magasfigyelőt tekintették meg, ahol találkozhattak gépkocsizó járőrrel is. 
A harmadik nap a Tompai Tranzitzóna megtekintése következett, ahol a hallgatók megismerkedhettek a befogadás menetével, valamint az őrzés szabályaival, illetve a zónán belüli elkülönítéssel. A foglalkozás a határátkelőhelyen folytatódott, ahol Knorné Papp Judit r. őrnagy az átkelőhely vezetője ismertette a határátkelőhelyen történő szolgálatellátást, a feladatokat, a forgalmi adatokat. Bemutatásra került a röntgenkapu, az ipari endoszkóp és a szívdobbanás mérő, továbbá érdekes történeteket mondott, hogy kísérlik meg illegális migránsok a belépő tehergépjárműveken bejutni Magyarország területére. 
Mindkét osztály tanulói állományának, de a kísérő tanároknak is a gyakorlati ismereteik gyarapítását szolgálta a három napos kihelyezett foglalkozás.
A Szakgimnázium vezetése ezúton is köszönetét fejezi ki a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Vezetőjének, Dávid Károly r. dandártábornok Úrnak a lehetőségért, melyet iskolánk határvadász osztályainak biztosított, hogy életszerű körülmények között gyakorlati foglalkozáson betekintést nyerhessenek a rájuk váró szolgálati feladataik ellátására. 
További köszönet illeti meg a kapcsolattartó Bíró László r. főhadnagy urat és a Bácsbokodi HRK, a Bácsalmási HRK a Tompai Határátkelőhely valamint a Tompai tranzitzóna foglalkozás vezetőit és dolgozóit, hogy áldozatos munkájukkal segítették a határvadász osztályok képzését.

Körmend, 2017. május 22.
Tóth Tamás r. alezredes
osztályvezető
{joomplucat:6 limit=100|columns=3}

Keresés az oldalon

Legyél Te is Rendőr!

Fogadóóra

Hollósi Gábor r. ezredes, Iskola Igazgató minden hónap első keddjén 08.00 és 09.00 óra között igazgatói fogadóórát tart.

Bejelentkezés:

+3694 592 650,

26/6221 (BM)

Körmend - iskolánk városa

 

Elérhetőség, megközelítés

Cím: 9900 - Körmend, Alkotmány utca 5-7.

Körmendi Rendészeti Szakgimnázium a térképen

 

Kapcsolat

 

Hívjon bennünk, vagy írjon nekünk:

Postai cím: 9901 - Körmend, Pf.: 98

Telefon: 94/592-650

Fax: 94/592-650 / 6270-es mellék

E-mail: krvt@krvt.police.hu

OM azonosító: 102493

PIR szám: 720904

Adószám: 15720900-2-51

 

Igazgatói fogadóóra

Hollósi Gábor r. ezredes, Iskola Igazgató:

- minden hónap első keddjén

- 08.00 és 09.00 óra között

 

A fogadóórára bejelentkezés:

06-94/592-650, vagy 26/6221 (BM)

Adatkezelési szabályzat

Akadálymentesítés nyilatkozat

Save
Cookies user prefences
A legjobb élmény érdekében sütiket használunk. Ha elutasítja ezeket, a weboldal esetenként nem működik az elvárt módon.
Mindent elfogad
Mindent elutasít
Bővebben
Analytics
Ezek az eszközök méréseket végeznek az oldalon, melyekből következtetéseket vonhatunk le.
Google Analytics
Elfogadom
Elutasítás
Marketing
A marketing sütik segítenek megérteni a látogatók akaratát.
Quantcast
Elfogadom
Elutasítás
Google
Google
Elfogadom
Elutasítás