Körmendi Rendvédelmi Technikum

Keresés az oldalon

Tanulói szállás épületenergetikai korszerűsítése - 2017

Az elmúlt héten lezajlott helyszíni ellenőrzést követően lezárásához közeledik iskolánk 28 éves történetének legnagyobb beruházása.

2016. évben pályáztunk a KEHOP-5.2.10 keretén belül az „E” jelű tanulói szállás épület energetikai korszerűsítésére.

A pályázat keretében elnyertünk 122 219 698 Ft támogatást.

A kivitelezési munkálatok 2017. január hónapban kezdődtek és a műszaki átadás 2017. június 30-án történt meg.

Kivitelezés során a következő munkálatok kerültek elvégzésre:

Az intézmény minden épületére jellemző építészeti stílusjegyek megmaradása érdekében meg kellett hagyni a homlokzaton megjelenő síkbeli eltéréseket a pillérek és parapetfalak között, és a hosszú épületet függőlegesen megosztó lizénákat (osztóbordák) is. A meglévő műkő osztóbordák megmaradnak, azokat körbe kellett szigetelni. Az energetikai tanúsítvány értékeinek figyelembe vételével az alábbi szerkezeteket és rétegvastagságú hőszigetelő anyagokat kellett beépíteni.

• nyílászárók: egységesen 0,87 W/m2k hőátbocsátási értékű hétkamrás három rétegüvegezésű 4-16-4-16-4 argongázas szerkezetek, konszignáció szerinti méretezéssel és kiosztással, a földszinti új kapuk és ajtók hőszigetelő értékének el kellett érni a minimum 1,15 W/m2k értéket,
  • árkádfödém alsó szigetelése: 18 cm vastag XPS hőszigetelés ragasztóhabarcs és mechanikus rögzítéssel, dörzsölt vékonyvakolat színezéssel világossárga színben megtörtént,
  • külső falszerkezetek: a pillérek és parapetfalak egyaránt 16 cm vastag EPS hőszigetelést kaptak ragasztott és mechanikus rögzítéssel. A + 3,00 m-es szinttől indítóprofilra helyezve. Az épület három dilatációs egységből áll, ezért a két hosszirányú homlokzatra 2-2 darab fém dilatációs elemet kellett beépíteni. A dörzsvakolat színe szürkés tört fehér lett.
  • külső fal földszint: a meglévő klinkertégla burkolatra ragasztva és dübel rögzítéssel 16 cm vastag XPS hőszigetelő lapok kerültek, szintén dilatálva, színe vörösbarna lett,
  • lizénák, osztóbordák: a jelenlegi előállásukat meg kell tartani, ezért szintén 16 cm vastag XPS hőszigetelés került rá, 4-4 cm oldalszigeteléssel, amit az ablak síkjáig be kellett futtatni. Színezése: világoskék lett.
  • zárófödém: a zárófödém 22 cm vastag isolyth hőszigetelést kapott. 200 m2 felületen lépésálló hőszigetelést volt szükséges beépíteni, a tetőkibúvók, a napelemes rendszer és a szellőztető berendezések megközelíthetősége érdekében.
  • napelem: az épület összesített energetikai igényének teljesítése miatt egy 10 kW-os napelemes rendszert kellett beépíteni. A napelemeket az épület déli oldali tetőszerkezetére kerültek elhelyezésre.
  • egyéb homlokzat felújítást érintő munkák: a homlokzat hőszigetelése előtt el kellett távolítani a csapadékvíz levezetőket, valamint a külső világítási rendszert. A szigetelés befejezése után az új pozíciós helynek megfelelően ezeket vissza kellett építeni, az új villamos szerelvényekkel együtt. Ugyancsak el kellett bontani a földszinti ablakok külső rácsozatát, amiből 8 darabot (technikai raktárak helyén) átalakítás után visszaépítettünk.

A fenti munkálatok elvégzését követően az épület látványos átalakuláson ment át. A beépített anyagok garantálják a korszerű energetikai előírásoknak történő megfelelést.

Tanulóink kulturált körülmények között széltől, huzattól, erős felmelegedéstől mentesen élhetik mindennapjaikat. Jelzéseik alapján komfort érzetük jelentősen javult.

Hívjon bennünk, vagy írjon nekünk:

Postai cím: 9901 - Körmend, Pf.: 98

Telefon: 94/592-650

Fax: 94/592-650 / 6270-es mellék

E-mail: krvt@krvt.police.hu

OM azonosító: 102493

PIR szám: 720904

Adószám: 15720900-2-51

Igazgatói fogadóóra

Hollósi Gábor r. ezredes, Iskola Igazgató:

- minden hónap első keddjén

- 08.00 és 09.00 óra között